Mūsu mācītāja - Vaira Bitēna

12. decembris, 2010
Mūsu mācītāja - Vaira Bitēna Salas Sv. Jāņa evaņģēliski luteriskā draudzes mācītāja.
2010.gada 12.septembrī mūsu draudzē sāka kalpot mūsu visu jau šobrīd ļoti iemīļotā mācītāja Vaira Bitēna.

Curriculum Vitae

Dzimusi 1941. gada 19. aprīlī.
Talsu raj. Rojupes ciemā.
Tālr.: 29132103; 67951620

Pamatskolas izglītību esmu ieguvusi Lubezeres pamatskolā.

Rīgā speciālo vidējo izglītību 7. arodskolā.

Rīgā Teoloģijas augstāko izglītību esmu ieguvusi Akadēmiski Teoloģiskajos kursos, to pabeidzu 1978. gadā 14. decembrī.

Kalpošanā tiku nosūtīta ar 1973. gada 18. februāri Viļķenes Sv. Katrīnas draudzē.

1974. gada 13. janvārī bija jāuzņemas kalpošana otrā draudzē Pālē.

Trešajā draudzē tiku norīkota Lēdurgā 1974. gada 13. oktobrī.

1975. gada 23. augustā tiku ordinēta palīgmācītāja pakāpē, kur ieguvu visas kalpošanas tiesības.

1977. gada 6. novembrī tika piešķirta ceturtā draudze Skultē.

1978. gada 5. novembrī bija jāuzņemas piektā, Saulkrastos, Pēterupes draudze.

1979. gada 17. jūlijā tiku iesvētīta pilnā mācītāja amatā, saņemot krustu.

Ar laiku slodze izrādījās par smagu, jo visās baznīcās bija jāvada remontdarbi, pašai līdzdarbojoties.

Pēc ārsta atzinuma drīkstēju kalpot tikai vienā draudzē. Tā nācās pakāpeniski atteikties no četrām draudzēm.

Nāca lūgums atjaunot Turaidas draudzi. To nodibināju 1991. gada 26. decembrī. Tomēr tas bija par smagu . Īpaši smagie darbi Saulkrastos.

Paliku pie Turaidas draudzes, kuras mīlestībā un aprūpē varēju kalpot.

Pēdējais uzaicinājums nāca no bīskapa G. Dimanta, vai esmu ar mieru kalpot Salas Sv. Jāņa draudzē. Tā kā draudze mani pieņēma, tad sāku kalpot septītajā draudzē ar 2010. gada 12. septembri.

Dievs lai man palīdz!
Foto galerija — Mūsu mācītāja - Vaira Bitēna